OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

NIEDZIELA  PALMOWA

05.04.2020

 

 1. Dziś:
 • Niedzielą Palmową rozpoczynamy okres Wielkiego Tygodnia. Jest to pamiątka uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. W domu, w rodzinie przeczytajmy fragment Ewangelii o uroczystym wjeździe Jezusa do Jerozolimy. /Mt 21, 1-11/. Wysłuchajmy również Męki Pańskiej.

 

 1. W tygodniu:
  • Od poniedziałku do środy Msze św. o godz. 700 i 1800.Do kościoła przychodzą tylko ci co zamówili Msze św. Wszyscy korzystamy ze Mszy św. transmitowanej za pośrednictwem mediów.  Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Spowiadać będziemy codziennie podczas adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 1500 do 1800. Zwracajmy uwagę, by w kościele znajdowało się nie więcej niż 5 osób jednocześnie. Gdy wchodząc do kościoła zauważymy, że liczba osób przekracza 5, to poczekajmy na zewnątrz.
  • Triduum Paschalne w tym roku będzie inne /czytaj: smutne/. Całe Triduum i Rezurekcja będzie bez udziału wiernych. Będzie tylko służba liturgiczna ołtarza. Ale to nie znaczy, że nie będziemy mogli uczestniczyć w tych ważnych uroczystościach. Trzeba jednak do tego dobrze przygotować mieszkanie, rodzinę i siebie samego.Uczyńmy w domu ołtarzyk: obrus, krzyż, świece, obraz Pana Jezusa lub Matki Bożej. Niech nasze mieszkanie będzie Kościołem Domowym. W łącząc się duchowo za pośrednictwem mediów zachowajmy pełne skupienie.
  • Z racji panującej epidemii i wynikających z niej ograniczeń. W liturgii Triduum Paschalnym będą uczestniczyć tylko osoby odpowiedzialne za liturgię, które wcześnie zostaną poinformowane i zamawiający Msze św. /po jednej osobie z rodziny/. Niestety nikt więcej nie będzie mógł uczestniczyć. Zaostrzone przepisy nie pozwalają na margines. Jak słyszeliśmy szczyt epidemii jeszcze przed nami. Widzimy jak straszliwe żniwo zbiera choroba na całym świecie, dlatego prosimy o bezpieczne zachowanie, by nie narażać siebie i innych. Podobnie na święta do kościoła przychodzą tylko ci co zamówili Msze św. po jednej osobie z rodziny. Bądźmy miłosierni dla innych, by nie powtarzały się sytuacje z ubiegłego tygodnia, że osoby zamawiające Msze św. musiały odejść do domu. Korzystajmy ze Mszy św. za pośrednictwem mediów, łączmy się duchowo i przyjmujmy duchowo Komunię św.
  • W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej godz. 1800.W Wielki Czwartek wspominamy ustanowienie dwóch sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa i za te dwa sakramenty będziemy Panu Bogu dziękować. Tego dnia modlimy się także za kapłanów. Jest to dzień kapłański. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza adoracji – czyli tzw. ciemnicy.
  • W Wielki Czwartek spowiadać będziemy od godz. 1500 do 1800.
  • W Wielki Piątek Najświętszy Sakrament wystawiony będzie przez cały dzień w ciemnicy, kościół będzie otwarty. Pilnujmy tylko aby w kościele jednocześnie nie było więcej niż 5 osób. O godzinie 1500 rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Po Nowennie będzie okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Nabożeństwo wielkopiątkowe o godz. 1800. W tym dniu obowiązuje post paschalny, tj. powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i możemy spożyć tylko jeden posiłek do syta. W czasie liturgii i po liturgii adorujemy Krzyż Chrystusa w domu.
  • W Wielką Sobotę kościół będzie otwarty cały dzień. Nie ma poświęcenia pokarmów w kościele.Każda rodzina naszykuje koszyczek wielkanocny i wydrukuje sobie rytuał poświęcenia pokarmów, który umieścimy na naszej stronie internetowej. O godzinie 1500 II dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego. Po Nowennie będzie okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Będziemy spowiadali do godz. 1800.
  • Wigilię Paschalną rozpoczniemy po zachodzie słońca, tj. po godz. 1928. Będą w niej mogły uczestniczyć tylko osoby odpowiedzialne za liturgię, które wcześnie zostaną poinformowane i zamawiający Msze św. /po jednej osobie z rodziny/. Niestety nikt więcej nie będzie mógł uczestniczyć.
  • Rezurekcja tradycyjnie o godz. 600. Symboliczna Procesja Eucharystyczna, w której wezmą udział tylko kapłani, jeden raz wokół kościoła, obwieści całemu światu, że mimo wszystko Chrystus Zmartwychwstał i daje nadzieję. Msze św. w I dzień świąt wielkanocnych o godz. 1000, 1200 i 1600. W II dzień świąt wielkanocnych Msze św. w porządku niedzielnym. Podobnie na święta do kościoła przychodzą tylko ci, co zamówili Msze św. po jednej osobie z rodziny. Wszyscy zaś korzystamy ze Mszy św. transmitowanej za pośrednictwem mediów, przyjmujemy duchowo Komunię św. i łączymy się ze swoimi duszpasterzami, którzy nieustannie się za Was modlą.

 

 1. Ten czas jest dla nas wszystkich bardzo trudny i bolesny. Niech więc będzie jeszcze więcej modlitwy za nasze rodziny, parafię, Ojczyznę i cały świat. Mamy na to teraz czas. Może więcej niż kiedykolwiek. Wykorzystajmy go dobrze, z pożytkiem dla naszego dobra duchowego i dobra duchowego naszych bliskich. Nie traćmy ducha, wierzmy w Opatrzność i Miłosierdzie Boże. Jeszcze raz apelujemy i przypominamy, że we Mszach św. mogą uczestniczyć tylko ci którzy zamówili Mszę św. po jednej osobie z rodziny.

 

 1. Parafialny Zespół Caritas informuje, że baranki wielkanocne są dostępne w sklepie spożywczym u Pani Haliny Wetoszka na ul. Polnej. Włączmy się wszyscy w akcję pomocy potrzebującym. Pamiętajmy, że z naszych drobnych gestów rodzą się wielkie dzieła miłosierdzia. Okażmy się solidarni!

 

 1. Podziękowania:
  • Za ofiary na potrzeby parafii: Stanisława Kopiś – 150 zł; Mariusz Skowronek – 100 zł.
  • Dziękujemy za ofiary wpłacane na konto parafialne. Dziękujemy za zrozumienie, że parafia musi normalnie funkcjonować. Niech w tych trudnych warunkach obudzi się nasza troska o potrzeby Wspólnoty Kościoła, której na imię Opatrzność Boża w Parczewie. Numer konta parafialnego na naszej stronie parafialnej.
  • Za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: KRK zel. Magdalena Dębowczyk-Sobieszek – 200 zł; KRK z Lasek zel. Marianna Szymańska – 150 zł; Kolonia Miłków – 200 zł.

 

 1. Na cały Wielki Tydzień  Naszym Parafianom, życzymy owocnego przeżywania zbawczych wydarzeń paschalnych, mimo bardzo trudnych okoliczności zewnętrznych.  Tęsknimy za Wami i mamy nadzieję, że wkrótce spotkamy się znowu razem w naszej świątyni. To jednak zależy również od naszego posłuszeństwa dyrektywom władz oraz odpowiedzialności, która wyraża się poprzez ograniczenie międzyludzkich kontaktów do minimum.

 

 

Bardzo prosimy wszystkich

o roztropność i odpowiedzialność!

Polecamy Was Opatrzności Bożej

modlimy się za Was

i zachęcamy wszystkich do modlitwy!