OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA PALMOWA
28.03.2021

 1. Dziś:
   Poświęcenie palm na wszystkich Mszach św.
   O godz. 1530 ostatnie Gorzkie Żale z nauką pasyjną.
   Przynosimy do świątyni i składamy przed ołtarzem nasze puszki z jałmużną wielkopostną.
 2. W tygodniu:
   Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Jest to wspominanie Męki Chrystusa, poczynając od Jego mesjańskiego wjazdu do Jerozolimy aż do chwalebnego zmartwychwstania. Dla nas niech to będzie czas wyciszenia, skupienia, modlitwy i powrotu do Pana poprzez sakramenty św. Będziemy spowiadali codziennie przed Mszą św. o godz. 700 i 1700. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatni moment, bo może się okazać, że będzie to trudne do zrealizowania.
   W poniedziałek po Mszy św. o godz. o godz. 1700 zapraszamy wszystkich ministrantów i kandydatów. Obecność obowiązkowe.
   W środę po Mszy św. wieczorowej spisywanie aktów chrztu.
   W Wielki Czwartek, w dzień ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa – Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800. Po Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu. O godzinie 2100 Apel Jasnogórski a po nim różaniec Wspólnoty Nieustającego Różańca i okazja do spowiedzi.
   W Wielki Piątek, w dzień Męki Pańskiej – adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 800. O godzinie 1500 rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Po Nowennie będzie okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Nabożeństwo wielkopiątkowe o godz. 1800. Po nabożeństwie adoracja. O godzinie 2100 Apel Jasnogórski a po nim różaniec rodziców za dzieci i okazja do spowiedzi. W tym dniu obowiązuje post paschalny, tj. powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i post ilościowy.
   W Wielką Sobotę, w dzień spoczynku Chrystusa w grobie, adorację rozpoczniemy o godz. 800. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w naszej świątyni, od godz. 900 do 1200, co pół godziny. Pobłogosławimy także wodę, którą każdy indywidualnie przyniesie ze sobą. Wyjazd na wioski według następującego porządku:
   od godz. 900: Stacja Kolejowa, Brudno, Miłków, Koczergi (w remizie);
   od godz. 900: Żminne, Augustówka, Glinny Stok, Królewski Dwór i Cichostów.
   od godz. 1030: Laski, Komarne, Pohulanka.
   Jak co roku będziemy zbierali jajka na Seminarium.
   Nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 1500. Po Nowennie będzie okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Jeżeli to możliwe, także w Wielką Sobotę, aż do Wigilii Paschalnej, zachowajmy post paschalny.
   Wigilię Paschalną rozpoczniemy po zachodzie słońca, tj. po godz. 1905. Udając się na liturgię zabierzmy ze sobą świece. Po liturgii wielkosobotniej adoracja do godz. 2200.
   Rezurekcja tradycyjnie o godz. 600. Msze św. w I dzień świąt wielkanocnych o godz. 800, 1000,1200 1400 i 1600.
   W II dzień świąt wielkanocnych Msze św. w porządku niedzielnym. Taca w tym dniu jest przeznaczona na KUL.
   W II dzień świąt wielkanocnych na Mszy św. o godz. 1000 uroczysty chrzest dzieci.
   Nowenna do Miłosierdzia Bożego w I i II dzień świąt wielkanocnych po Mszy św. o godz. 1000.
 3. PRZYPOMINAMY o obowiązujących zasadach sanitarnych:
   W naszej świątyni może przebywać jednorazowo 75 osób.
   Takiego limitu przed świątynią nie ma.
   Teraz szczególnie pamiętajmy o zachowaniu dystansu społecznego i obowiązku noszenia maseczek zakrywających nos i usta przez wszystkie osoby, za wyjątkiem kapłana, który przewodniczy liturgii, lektora i psalmisty w momentach czytania lub śpiewu.
   Po każdej Mszy św. i nabożeństwie dezynfekujemy klamki, ale też zachęcamy do dezynfekcji rąk przed wejściem do kościoła.
   Osoby, które pragną przyjąć Komunię św. na rękę, prosimy o podejście do Komunii po bokach ołtarza w pierwszej kolejności /po uprzednim zdezynfekowaniu rąk/.
   Nie organizujemy adoracji Najświętszego Sakramentu w zorganizowanych grupach, ale zachęcamy do adoracji indywidualnej.
   Przypominamy o obowiązującej nadal dyspensie od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta. Osoby korzystające z dyspensy są zobowiązane do uczestniczenia we Mszy św. transmitowanej w radiu, telewizji lub Internecie.
   W Niedzielę Wielkanocną dodatkowe Msze św. o godz. 800 i 1400.
 4. Na stoliku pod chórem jest Echo Katolickie. Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką.
 5. OGŁOSZENIA SPOŁECZNE:
   Parafialny Zespół Caritas i Szkolne Koło Caritas rozprowadzają świece wielkanocne /po 20 zł/.
 6. Podziękowania:
   Słowa podziękowania kierujemy pod adresem Pana, który pragnął zachować anonimowość, za 5 dni pracy w budynku parafialnym
   Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy włączyli się w akcję „Torba miłosierdzia”.
   Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ostatnią niedzielę.
   Dziękujemy za ofiary: osoby pragnące zachować anonimowość ofiarowały 500, 300, 200 i 100 zł na potrzeby Parafii; na kwiaty do grobu Pańskiego: KRK zel. Magdalena Dębowczyk-Sobieszek – 100 zł, KRK z ul. Polnej i Kolejowej zel. Teresa Mikitiuk – 150 zł, KRK z Lasek zel. Aleksandra Romaniuk – 220 zł, KRK z Lasek zel. Zdzisława Karpińska – 180 zł, KRK z Lasek zel. Zofia Klejew – 260 zł, Róża Różańcowa M. B. Fatimskiej i Róża Różańcowa Niepokalanego Poczęcia NMP – 430 zł, KRK z Koczerg zel. Klara Bloch – 180 zł, KRK z Miłkowa zel. Zofia Leszcz – 140 zł, osoba pragnąca zachować anonimowość 200 zł. Dziękujemy wszystkim osobom, które regularnie lub okazjonalnie wpłacają ofiary na nasze konto parafialne. Za wszelką pomoc i zaangażowanie składamy serdeczne Bóg zapłać!
 7. Zapowiedzi:
   Paul Maliszewski, nasz parafianin i Dorota Agnieszka Sochalska z parafii w Opolu Lubelskim – zapowiedź II.
   Paweł Chudek nasz parafianin i Katarzyna Ignatowicz z parafii św. Jana Chrzciciela w Parczewie – zapowiedź II.
   Adam Krzysztof Chomiczuk z parafii Jabłoń i Edyta Kondrasiuk nasza parafianka – zapowiedź II.
   Robert Paweł Kopeć i Magdalena Marcelina Kopeć, oboje nasi parafianie – zapowiedź II.
   Tomasz Krasiński nasz parafianin i Klaudia Żmijan z parafii św. Antoniego w Różańcu – zapowiedź I.
 8. Pożegnanie: w minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Maria Izdebska (l. 98), śp. Stanisława Wajdzik (l. 96). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Życzymy solenizantom i jubilatom stu lat w zdrowiu i łasce Bożej,
a wszystkim naszym Parafianom i Gościom
dobrego przeżycia Wielkiego Tygodnia,
nadziei, pokoju, radości, miłości
i z serca błogosławimy na rozpoczynający się tydzień!

(Visited 14 807 times, 2 visits today)