OGŁOSZENIA PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ  TRÓJCY  ŚWIĘTEJ

04.06.2023

 

   1. W KALENDARZU  LITURGICZNYM:
    • W poniedziałek – WSP. ŚW. BONIFACEGO, 
    • W czwartek – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA  I  KRWI  CHRYSTUSA  – BOŻE  CIAŁO.

    

   1. DZIŚ:
   • Po Mszy św. o godz. 800 spotkanie formacyjne i zmianka różańcowa dla Kół Żywego Różańca.
   • I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 1000 adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwy w intencji wolontariuszy z Parafialnego Zespołu Caritas i Szkolnego Koła Caritas i procesja.
   • Po Mszy św. wieczorowej katecheza przygotowująca do chrztu dzieci.

    

   1. W TYGODNIU:
   • W środę o godz. 1700 próba sypania kwiatków.
   • W czwartek w Uroczystość Bożego Ciała Msze św. o godz. 800, 1030 i 1600.
    Po Mszy św. o godz. 1030 wyruszymy z procesją. W tym roku trochę inaczej niż w ubiegłym. Będziemy się modlili wspólnie z parafią św. Jana Chrzciciela. Pójdziemy z naszego kościoła ulicami: Al. Jana Pawła i Kościelną do Bazyliki modląc się przy czterech ołtarzach.

   Prosimy o przygotowanie ołtarzy:

   • Przy rondzie – „Stację Kolejową”.
   • Na Al. Jana Pawła – mieszkańców ul. Kolejowej.
   • Zaangażujmy się w przygotowanie poszczególnych ołtarzy wszyscy, udekorujmy też nasze domy i mieszkania. Nasz udział w przygotowaniach i procesji niech będzie świadectwem żywej wiary i zaangażowania całej Wspólnoty. Zapraszamy serdecznie do udziału w procesji wszystkich, a szczególnie dziewczynki pierwszokomunijne – i nie tylko – do sypania kwiatków, chłopców pierwszokomunijnych – i nie tylko – do niesienia poduszek i różańca, młodzież, dorosłych, strażaków… WSZYSTKICH! To jest dzień manifestacji naszej wiary. Druhów Strażaków z Glinnego Stoku prosimy o pomoc w nagłośnieniu procesji. Po zakończeniu procesji będzie w Bazylice Msza św. dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w Eucharystii o godz. 1030.
   • Od piątku rozpoczyna się oktawa Bożego Ciała. Procesja w dni powszednie po Mszy. Św. o godz. 1800, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 1000.
   • W piątek nie ma obowiązku powstrzymywania się od spożywania pokarmów mięsnych. Ks. Biskup udzielając dyspensy zobowiązuje osoby, które dobrowolnie pragną skorzystać z dyspensy, by tego dnia ofiarowały dowolną modlitwę według intencji Ojca Świętego lub zastąpiły wstrzemięźliwość innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności. Dyspensa udzielona jest wszystkim wiernym Diecezji Siedleckiej oraz przebywającym na jej terenie.
   • W sobotę o godz. 1930 przy Bazylice Wieczór Uwielbienia – Parczew dla Jezusa. Spotkanie poprowadzi ks. Mateusz Czubak – kapelan więzienia i duszpasterz bezdomnych. W programie: adoracja, Dobra Nowina, uwielbieni śpiewem z zespołem POROZUMIENIE. W imieniu Organizatorów zapraszamy całymi rodzinami. Dla dzieci w czasie uwielbienia ewangelizacyjne warsztaty z garncarstwa.

    

   1. Na stoliku pod chórem jest nowy numer Echa Katolickiego. Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką.

    

   1. PODZIĘKOWANIA:
    • Dziękujemy za ofiary: osoby pragnące zachować anonimowość ofiarowały 300 i 200 zł. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ostatnią niedzielę. Dziękujemy wszystkim osobom, które regularnie lub okazjonalnie wpłacają ofiary na nasze konto parafialne. Za wszelką pomoc i zaangażowanie składamy serdeczne Bóg zapłać!

    

   1. ZAPOWIEDZI:
    • Kamil Szwaj, nasz parafianin i Ewelina Dzięcioł z parafii Miłosierdzia Bożego w Lublinie – zapowiedź III.

    

   1. POŻEGNANIE: w minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Marcin Trykacz (l. 43) i śp. Wiesław Łukaszek (l. 81). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom
życzymy stu lat w zdrowiu i łasce Bożej.
Naszym Parafianom i Gościom
nadziei, pokoju,  miłości, obfitości łask,
radości wielkanocnej
i z serca błogosławimy na rozpoczynający się tydzień!

(Visited 12 035 times, 101 visits today)