UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ
31.05.2026
- W KALENDARZU LITURGICZNYM:
- W poniedziałek – WSP. ŚW. JUSTYNA, MĘCZENNIKA.
- W środę – WSP. ŚW. MĘCZENNIKÓW KAROLA LWANGI I TOWARZYSZY.
- Czwartek – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI
- W piątek – WSP. ŚW. BONIFACEGO, BISKUPA I MĘCZENNIKA.
- DZIŚ:
-
- Na Mszy św. o 1200 Rocznica I Komunii św.
- W TYGODNIU:
-
- W poniedziałek rozpoczyna się czerwiec – miesiąc czci NSPJ. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 1800, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 1600.
- We wtorek po Mszy św. wieczorowej próba sypania kwiatków.
- W czwartek w Uroczystość Bożego Ciała Msze św. o godz. 800, 1000 i 1600.
Po Mszy św. o godz. 1000 wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy ulicami:
Jana Pawła, Kolejową, Harcerską, Polną i Al. Jana Pawła.
Prosimy o przygotowanie ołtarzy:
-
-
- Przy Alei Jana Pawła II – „Stację Kolejową”
- Przy ul. Kolejowej – mieszkańców ul. Kolejowej
- Przy ul. Harcerskiej – mieszkańców ul. Harcerskiej i Pogodnej
- Przy ul. Polnej (Bank) – mieszkańców Osiedla Polna wraz z mieszkańcami Glinnego Stoku i Cichostowa.
-
Zaangażujmy się w przygotowanie poszczególnych ołtarzy, udekorujmy też nasze domy i mieszkania. Nasz udział w przygotowaniach i procesji niech będzie świadectwem żywej wiary i zaangażowania całej Wspólnoty. Zapraszamy serdecznie do udziału w procesji. Za pobożny udział w procesji i odśpiewanie hymnu: „Przed tak wielkim Sakramentem” można uzyskać odpust zupełny.
-
- Od piątku rozpoczyna się oktawa Bożego Ciała. Procesja w dni powszednie po Mszy. Św. o godz. 1800, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 1000.
- I piątek miesiąca. Wotywa do NSPJ o godz. 700 i 1800.
- W piątek od godz. 900 udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Zgłoszenia chorych w zakrystii.
- W piątek nie ma obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Ks. Biskup udzielił dyspensy wszystkim wiernym Diecezji Siedleckiej oraz przebywającym na jej terenie.
- I sobota miesiąca. Wotywa do Niepokalanego Serca NMP o godz. 700. Po Mszy św. Nabożeństwo I Soboty Miesiąca. O 1800 Msza św. w intencji Ojczyzny.
- W sobotę po Mszy św. wieczorowej katecheza chrzcielna.
- I niedziela miesiąca. Na Mszy św. o godz. 1000 modlimy się w intencji Parafialnego Zespołu Caritas, Szkolnego Koła Caritas i wszystkich wolontariuszy. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna.
- W niedzielę po Mszy św. wieczorowej katecheza chrzcielna.
- W niedzielę zbiórka do puszek na budowę kościołów w naszej diecezji.
- Na stoliku pod chórem jest kolejny numer ECHA KATOLICKIEGO. Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką.
- PODZIĘKOWANIA:
- Jeszcze raz serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za ich troskę i pracę włożoną w przygotowanie dzieci do godnego przeżycia pięknej uroczystości komunijnej, za pięknie posprzątany kościół i teren wokół kościoła oraz za dar materialny do naszej świątyni.
- Dziękujemy za ofiary: Osoby pragnące zachować anonimowość ofiarowały: 4000 i 200 zł, Roman Końko 500 zł i Fotograf Słowik 500 zł. Ofiary przeznaczamy na potrzeby parafii. Dziękujemy za ofiary składane na tacę. Dziękujemy wszystkim osobom, które regularnie lub okazjonalnie wpłacają ofiary na nasze konto parafialne. Za wszelką pomoc i zaangażowanie składamy serdeczne Bóg zapłać!
Wszystkim Solenizantom i Jubilatom
życzymy stu lat w zdrowiu i łasce Bożej.
Naszym Parafianom i Gościom
nadziei, pokoju, miłości,
i z serca błogosławimy na rozpoczęty się tydzień!
(Visited 245 173 times, 7 visits today)