Rok 2003

Wraz z nadejściem kolejnej wiosny prace przy budowie rozpoczęły się na nowo.

Stan prac przy budowie w dniu 14 kwietnia 2003 r.

Stan prac przy budowie w dniu 14 kwietnia 2003 r. (widok z chóru kościoła)

Stan prac przy budowie w dniu 14 kwietnia 2003 r.

W roku 2003 zaplanowano wykonanie gzymsów zewnętrznych i wewnętrznych, postawienie kolumn przed świątynią i wewnątrz niej oraz wykonanie sklepienia. Tym razem praca była znacznie trudniejsza niż w poprzednich latach, trzeba ją było wykonać z aptekarska wręcz precyzją  a do tego na znacznej wysokości. Mimo tych trudności nie brakowało chętnych do pomocy przy budowie.

Prace przy budowie 8 maja 2003 r.

Zaawansowanie prac w lipcu i sierpniu 2003 r.

Fronton kościoła w sierpniu 2003 r.

Wnętrze kościoła w sierpniu 2003 r.

Wnętrze kościoła w sierpniu 2003 r. (widok w stronę chóru)

Ustawianie stempli pod szalunek sklepienia

Dzięki temu im bardziej zbliżał się czas zakończenia kolejnego sezonu budowlanego, tym wyraźniej widać było, że poczynione wiosną plany udało się zrealizować. Widzialnym znakiem tego było wykonanie w pierwszych dniach października szalunków sklepienia nad kościelnym chórem, a także nieustannie gęstniejący wewnątrz świątyni las drewnianych stempli, które miały udźwignąć w przyszłości ciężar szalunków i stropów kościoła.

Wraz z postępem prac przy budowie kościoła na terenie parafii podejmowano kolejne inwestycje budowlane. Pierwszą z nich była budowa domu parafialnego. 30 lipca 2003 roku rozpoczęto prace przy kopaniu jego fundamentów.

Wykopy pod fundamenty plebanii

Widok na plac pod budowę plebanii od strony kaplicy tymczasowej

Nie postępowały one tak szybko jak prace przy budowie kościoła jednak już w październiku możliwe było betonowanie ław fundamentowych. Z nastaniem kolejnego sezonu budowlanego podjęto prace przy podpiwniczeniu,

Szalowanie wykopów pod plebanię

Zalewanie fundamentów pod budynek plebanii

Podpiwniczeniu plebanii brak już tylko sklepienia – 2003 r.