Rok 2004

Przerwane na okres zimowy prace wznowiono ponownie w kwietniu 2004 roku.

Wznowienie prac przy szalowaniu sklepienia świątyni 14 kwietnia 2004 r.

Przygotowanie szalunków pod sklepienia świątyni

Stan przed betonowaniem  sklepienia kościoła

Betonowanie sklepienia

Tym razem w pierwszej kolejności konieczne było wykonanie szalunków i zbrojenia przed zalaniem betonowych stropów nad prezbiterium i zakrystią oraz nawami bocznymi kościoła. Prace trwały do połowy lipca. Zakończono je w wigilię odpustu parafialnego Opatrzności Bożej (10 lipca 2004 roku), a dwa dni później rozpoczęło się betonowanie stropów. Dzięki sprawnej organizacji po czterech dniach zakończono te prace zużywając w tak krótkim czasie 274  betonu.

Wygląd kościoła po zakończeniu prac przy betonowaniu sklepienia

Ponieważ po raz kolejny konieczne było cierpliwe czekanie na „związanie” betonu, by nie marnować czasu rozpoczęły się prace przy innych inwestycjach budowlanych.

Prace przygotowawcze do zalewania pierwszego sklepienia plebanii – sierpień 2004 r.

6 sierpnia 2004 r. gotowy był pierwszy strop plebanii i możliwe było rozpoczęcie prac przy wznoszeniu pierwszej kondygnacji.